Kraniosakrální rezonance cestou hluboké relaxace je velmi jemná, neinvazivní terapie, kterou navodíme stav hlubokého uvolnění těla i mysli tak, aby tělo, které disponuje vysokou inteligencí samo spustilo samoregulační mechanismy a uvolnilo vnitřní síly, které v dané chvíli potřebuje. Tělo terapeuta i klienta zvýší frekvence, které terapeut jemnými technikami udržuje po celou dobu terapie, aby tělo prostřednictvím rezonance samo provedlo změny, potřebné k jeho návratu ke zdraví. Člověka vnímáme jako jedinečnou bytost a ke každému tělu přistupujeme s velkou úctou a respektem. Terapie je hlubokým prožitkem.
Výjimečnost tohoto ošetření spočívá v manipulaci nejen mozkomíšního moku, ale také lymfatického systému, který má na starosti odvádění toxinů z těla. Je to velmi hluboká práce s tělem. Byť je technika sama o sobě jemná, nejedná se o hlazení, ale velmi přesnou stimulaci důležitých bodů v těle, které spustí obnovovací a očišťovací mechanismy vedoucí k pevnému zdraví. Využívá síť fascíí, meridiánů, resp. meridiánových drah, zejména páteře, lebky a chodidel. Nejzákladnějším projevem života je pohyb. Jeho ochromení či zpomalení přináší do těla nemoc, která je znamením nerovnováhy.
V našem těle neustále probíhají vnitřní regulační a regenerační procesy. Naše tělo tak neustále hledá vyvážený stav. Jsme-li dlouhodobě vystaveni vlivu stresu či traumatizujícím prožitkům, mají naše tkáně tendenci se stahovat. Je to přirozená obraná reakce těla. Pokud tato stažení - kontrakce neuvolníme, vyústí ve stavy dlouhodobé stagnace. Stagnující tkáně zasahují do mnoha aspektů fyziologie člověka. Stagnace - blokády způsobí stahování krevních cév, a tím zhoršení cirkulace krve, která přináší do všech tkání kyslík a živiny. Stejným způsobem se začne blokovat i transport odpadních látek a toxinů žilním a mízním systémem, což vyvolá následně poruchy v toku nervových impulzů. Na začátku byl neutěšený psychický stav, který pak následně a zcela logicky vyústí v nemoc.
Každý z nás zná základní projevy života, dech a tep. Tyto projevy běžně nevnímáme, abychom si je dokázali uvědomit, musíme se zastavit a zaměřit na ně svoji vnitřní pozornost. Ve skutečnosti jsou ale dech a tep až sekundárními projevy života. Tím primárním projevem je neznatelný, běžně těžko postřehnutelný kraniální pohyb - tzv. dech života. Pokud jsme plně zdrávi, každá kost, tkáň i buňka našeho těla kmitá ve vzájemné souhře - rezonanci, říká se tomu motilita. Nejzákladnější kraniální pohyb lze přirovnat k pomalé oscilaci - vlně, která neustále proudí tělem od hlavy k nohám a zase zpět. A právě kraniosakrální rezonance, během procesu hluboké relaxace, tuto nejzákladnější vlnu přímo a vědomě podporuje a rozdmýchává jemným dotekem na specifických místech těla. Čím je vnitřní vlna větší a intenzivnější, tím větší léčebný potenciál má. Doslova začne strhávat nepotřebný balast, jako když se malý potůček po prudkém dešti promění ve velkou řeku. Vše probíhá plně v respektu s aktuálním nastavením a možnostmi těla daného člověka.
Tato technika navrací tělo do jeho přirozené rovnováhy a do zdraví ve všech oblastech, které si člověk může představit. Je velmi jemná, přesto intenzivní a hluboká. Pracuje především s blokádami, bloky a různě staženými místy na těle, a uvolňuje je v tempu pro tělo přirozeném. Stejně tak pracuje i s psychickými obtížemi. Chronické, dlouhodobé či hluboko uložené bloky mohou vyžadovat i více ošetření, nicméně každé ošetření přináší přiblížení se k rovnováze. Pocit po každém ošetření je dostatečným důkazem toho, že se tělo i mysl vrací "domů". Ošetření probíhá vleže ve stavu co nejhlubší vědomé relaxace a uvolnění. Uvolněná mysl následně dovolí svalům a ostatním strukturám těla, která jsou v napětí, se uvolnit, a tím umožní regeneraci zevnitř. Terapeut svým přístupem, vnitřním klidem a čistým záměrem celý proces umocňuje. Po ošetření tělo ještě nějakou dobu pracuje a vstřebává změny. Je lepší si bezprostředně po terapii neplánovat náročné schůzky či povinnosti. Pro citlivé jedince mohou být změny v těle i na duši citelné ihned, jindy až s odstupem několika dní. Záleží na formě a intenzitě blokací.
Jak často se doporučuje podstoupit ošetření? Je to velice individuální, někomu stačí jedno ošetření, při vážnějších problémech je potřeba chodit pravidelně (klidně i 1x týdně).